Innowacyjny
produkt
turystyczny

Kompleksowa oferta

Camper System jest producentem kamperowych stacji zlewnych i punktów postojowych. Jednocześnie stawiamy na promocję i rozwój turystyki, dbając o ochronę środowiska.

Ochrona środowiska

W chwili obecnej, podróżujący kamperemi, aby opróżnić zbiorniki z nieczystościami płynnymi, zmuszeni są znaleźć czynny kemping. Jak wiemy, poza sezonem, większość polskich kampingów jest nieczynna, co zupełnie wyklucza możliwość wykonania serwisu. Natomiast w trakcie sezonu letniego, pomimo łatwej dostępności, rzadko który kemping oferuje serwis kampera bez konieczności całodobowego pobytu. W takiej sytuacji, w wielu przypadkach nieczystości płynne są zlewane do kanalizacji deszczowych lub, co gorsza, w lesie.

Gmina, tworząc niedużym kosztem na swoim terenie punkt serwisowy, przyczynia się do wyeliminowania wyżej opisanych zagorzeń ekologicznych. Dodatkowo powstaje innowacyjna infrastruktura turystyczna, zwiększająca atrakcyjność gminy w oczach odwiedzających.

Czarna Górna, Kotlina Kłodzka, Dolnyśląsk


Czarna Górna, Kotlina Kłodzka, Dolnyśląsk

Rozwój turystyki

Użytkownicy pojazdów kempingowych to pokaźna i zamożna grupa turystów. Według szacunków Europejskiej Federacji Caravaningowej (ECF) w Europie jest ogółem 2.5 miliona samochodów kempingowych. Ta grupa turystów chętnie korzysta z wolności podróżowania, jaką daje kamper przez cały rok. Tworzenie miejsc postojowych i punktów serwisowych w sąsiedztwie atrakcji turystycznych (aquaparki, trasy rowerowe, jeziora, restauracje, winnice, pola golfowe,...), zachęca do odwiedzenia atrakcyjnej okolicy. Szybki przepływ informacji w środowisku caravaningowym sprawia, że ciekawe lokalizacje, z odpowiednią infrastrukturą kamperową, bardzo szybko zyskują na popularności.

Innowacyjność

W Polsce działa 256 kempingów (dane ze stycznia 2019 r.), które otwarte są w większości od maja do września. Mimo tak dużej bazy kempingowej w naszym kraju, na próżno szukać miejsc dedykowanych dla turystów podróżujących kamperami. Szukają oni możliwości skorzystanie z serwisu (opróżnienie zbiorników z nieczystościami i uzupełnienie zasobów wody użytkowej) oraz  spokojnych i urokliwych miejsc na nocleg, do których nie zawsze należą kempingi w sezonie letnim wypełnione po brzegi namiotami i przyczepami kempingowymi. W Niemczech istnieje 3600 parkingów przeznaczonych dla kamperów. Nasi pozostali sąsiedzi – Słowacja, Czechy czy Litwa, również mogą się pochwalić rozbudowaną infrastrukturą kamperową. Polska jest obecnie czarną plamą na europejskiej mapie kamperowej. Czas to zmienić!

Ogólnodostępne stanowisko serwisowe (punkt zlewny + pobór wody) dla kamperów w Świnoujściu


Ogólnodostępne stanowisko serwisowe (punkt zlewny + pobór wody) dla kamperów w Świnoujściu

Promocja

Celem Camper System jest dystrybucja produktu oraz promocja powstających instalacji kamperowych i atrakcji turystycznych w ich rejonie. Inwestorom zapewniamy :

  • Przygotowanie profesjonalnych materiałów fotograficznych oraz wideo, prezentujących nowo stworzoną infrastrukturę oraz udostępnienie ich inwestorowi na potrzeby jego własnych działań promocyjnych.
  • Wykonanie oraz umieszczenie w internecie krótkiej wideo-prezentacji, instalacji oraz atrakcji turystycznych w rejonie powstałej instalacji kamperowej.
  • Dodanie informacji o nowo powstałym miejscu dla kamperów, do polskich i obcojęzycznych serwisów internetowych oraz aplikacji mobilnych, wykorzystywanych przez podróżujących do szukania sprawdzonych miejsc na serwis lub postój kamperem.
  • Promocja w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) atrakcji turystycznych w rejonie oraz wszystkich współtworzonych przez firmę Camper System miejsc dla kamperów.
  • Umieszczenie w serwisie Google Maps profesjonalnej wizytówki każdego z powstałych punktów dla kamperów, celem łatwego zlokalizowania miejsca przez podróżujących kamperami.
  • Wydanie raz do roku ulotki/mapy prezentującej wszystkie instalacje kamperowe stworzone przy współpracy z Camper System.
  • Promocja nowo powstałych inwestycji na targach caravaningowych w Poznaniu (Motor Show),Warszawie/Nadarzyn (Camper&Caravan Show) oraz Düsseldorfie (Caravan Salon).

DOŚWIADCZENIE

Camper System zapewnia merytoryczne wsparcie oraz doradztwo przy tworzeniu punktów postojowych oraz stacji serwisowych. Pomagamy w wyborze odpowiedniej lokalizacji i zaplanowaniu niezbędnej infrastruktury.

Dodatkowo, świadczymy usługi przygotowania dokumentacji technicznej oraz uzyskania niezbędnych pozwoleń urzędowych. Zapewniamy również usługę montażu i serwisowania urządzeń.

Pole kempingowe Horyzont w Chłapowie k/Władysławowa


Pole kempingowe Horyzont w Chłapowie k/Władysławowa


Inwestycja miasta Świnoujście w ramach której stworzono całoroczne stanowisko zlewne dla kamperów z odpłatnym poborem wody

Realizacja Camper System w MOSiR Krosno - Camper Park Bursaki